Turkish Consulate General in Dubai

Consulate History And Previous Consuls General

 
Fazlı Keşmir
15.06.1987-15.08.1989
Daver Darende
01.09.1989-15.09.1990
Kemal Diriöz
01.10.1990-15.09.1995
Bülent Gökay
01.10.1995-15.09.1999
Cengiz Sanay
01.10.1999-30.11.2000
Tufan Alpman
15.12.2000-15.10.2004
İhsan Yücel
01.11.2004-01.09.2007
Murat Yavuz Ateş
14.09.2007-23.09.2009
Ümit Yalçın
01.10.2009-28.07.2011
Ümit Yalçın
*!başkonsolos_in!*
28.07.2011-
Elif Çomoğlu Ülgen
*!başkonsolos_in!*
15.01.2012-01.01.2014
Erdem Ozan
01.09.2014-